Zvažujete navštívit Bali, ale ještě nevíte, kdy je na objevování místních krás ta nejlepší doba? Chcete si zaslouženou dovolenou dostatečně užít a chytnout tu nejlepší možnou sezónu dechberoucího indonéského ostrova?

Říkáte si: “Ať to stojí za to!”

Bali svojí energií a zelení láká turisty z celého světa po celý kalendářní rok. Je pravda, že jsou však období lepší a méně lepší pro jeho návštěvu. Vždy je to však o úhlu pohledu a potřebách každého z nás.

Na co je fajn si prvně odpovědět, než se rozhodnete, kdy jet na Bali?

1)    Co bude hlavní náplní dovolené

Slunění na pláži, cestování skrz na skrz, jógový pobyt či pracovní,  zasloužená a možná i první dovolená s milovanou osobou …? Doporučuji si vyjasnit, z jakého důvodu na Bali míříte, ať se pak v rámci výběru ročního období trefíte pro vás do toho nejpřívětivějšího.

Bali počasí

2) Cestuji sám, s rodinou, partou, s kolegy…?

Možná tato otázka zní zvláštně, ale je dobré si říci, že vaše rozhodnutí může mít dopad na více lidí kolem. Jak a za jakého počasí strávit čas v této destinaci?

3) Potřebuji hned teď co nejdřív odjet a odpočinout si nebo jsem ve fázi, že si mohu počkat na doporučené období?

Mívala jsem tyto dvě fáze často ve svém životě. V té první jsem měla strašnou chuť odletět někam za odpočinkem nejlépe zítra. Cítila jsem víc než kdy jindy vyčerpání a nutnost cítit v nejbližší době paprsky slunce na mém těle, za šumu vln a nejlépe nějakého drinku v ruce. Tam je dobré vzít na zřetel, že se možná budete muset vzdát některých svých požadavků, abyste dostali to, co hned požadujete. Nebo nastává ta druhá možnost a jste cestovatel čekatel. Tím pádem plánujete s dostatečným předstihem a na vše máte čas si zjistit dopředu. A tady máte možnost si vybrat ty nejvíce doporučovaná období, nejlépe bez dešťů.

4) Chci jet v hlavní sezóně nebo mimo?

V hlavní sezóně jsou často ceny vyšší a počasí pravděpodobně slunečné. Nebo jsem ochoten se vzdát ukázkového počasí na Bali, ale díky tomu budu mít ceny přijatelnější?

Bali hlavní sezona počasí

TIP: Vydejte se na poznávací zájezd na Bali a zažijte to nejlepší z tohoto krásného ostrova. Na poznávacím zájezdu krásy Bali navštívíte útesy Uluwatu, Ubud, údolí královen a další.

A jaké tedy očekávat počasí na Bali během celého roku?

          pod 20 stupňů byste na Bali neměli počasí, v klasické nížině, po celý rok potkat 🙂

      pokud se chcete vyhnout deštivým měsícům, největší pravděpodobnost úspěchu budete mít v měsících květen až září,

      počítejte s 60%-80% vlhkostí vzduchu,

      po celý rok se můžete těšit na teplotu moře mezi 25 – 30 stupni.

Na Bali je doslova tropické podnebí, kdy se průměrné teploty pohybují kolem 30 stupňů Celsia. Počítejte s tím, že slunce je zde velmi ostré a je dobré se před ním kvalitně chránit. Můžete zde zažít pouze dvě roční období. SUCHA A DEŠŤŮ.

OBDOBÍ SUCHA: duben, květen – říjen

OBDOBÍ DEŠŤŮ: listopad – březen

Není potřeba si představovat dlouhé a vydatné deště, ale spíše přeháňky o různé intenzitě. Takže, kdy vyrazíte na Bali?

počasí Bali kdy vyrazit

Já bych vyrazila kdykoliv :-). Příroda a kultura je tu překrásná celoročně. Pokud však chcete mít jistotu, že nebudete časo utíkat před deštěm, vyhněte se listopadu až únoru.

My vždy na Bali vyrážíme na podzim, kdy v ČR už bývá chladněji, prodloužit si léto. Vy však máte své požadavky a tak si najděte dle odpovědí a chuti to své. Přeji vám, aby vám počasí vyšlo, tak jak si přejete a aby neovlivnilo dojem z tohoto překrásného a magického ostrova. Protože mezitím, co třeba trochu sprchne, vy můžete navštívit místní kuchyni, která počasí určitě přebije :-).

Bali počasí


Když už budete na Bali tak proč si dovolenou neproudloužit o další místa v Indonésii? ve článku To nejlepší z Indonésie vám doporučíme ty nejzajímavější místa, která tato pestrá země nabízí.

Potřebujete poradit s dovolenou v Indonésii? Ozvěte se Adě Tzonevě na + 420 226 633 912 / indonesie@ckgo2.cz


Plánujete cestu do Indonésie? To se Vám pak bude náramně hodit náš Velký průvodce po Bali a Indonésii. Stáhnout si ho můžete naprosto zdarma.

2 Comments

  1. Pingback: Co dělat na Bali, když je špatné počasí – Chci na cesty

  2. Pingback: Video: Kdy letět na Bali | Travel Akademie

Leave a Reply