Připravili jsme speciální zážitkový program pro všechny dobrodruhy, mladé páry nebo single, kteří si chtějí užít zábavy. Nemusíš se bát! Nepůjdeme do extrému, ale zažijeme mnoho unikátních aktivit na Srí Lance a užijeme si i relax.

Chceš si užít Srí Lanku s mladou partou lidí trošku jiným způsobem?

Chceš zažít ty nejlepší treky, podívat se na vodopády, procházet se po čajových plantážích, vyjet jeepem za slony, zažít dobrodružnou jízdu na raftech?

To všechno a mnohem více na Srí Lance za málo peněz?

Jestli jsi odpověděl na všechny otázky ANO, pak je trip na Srí Lanku tvým dalším cestovatelským cílem. Čekají tě zážitky, na které jen tak nezapomeneš s Češkou, která na Srí Lance žije a má zde rodinu. Chceme poznávat s někým místním, kdo nás protáhne zajímavými zákoutími a poví nám o srí lanském životě.

Jsme parta cestovatelů, která s CK Go2 pořádá tento neuvěřitelný trip. Líbí se nám koncept cestování a poznávání s člověkem, který v destinaci na stálo žije. CK Go2 má dlouholeté zkušenosti s pořádáním různých zájezdů v Asii. Díky konceptu „průvodci žijící v destinaci“ má projeté všechny trasy a odzkoušená všechna nabízená ubytování. Nikde tedy strádat nebudeme!

Srí Lanka láká mnoho cestovatelů díky své historii, památkám, neuvěřitelným plážím, ajurvédě, buddhismu a… doplň si co chceš. Ať už cestuješ sám, v páru nebo s partou přátel, zveme tě na dobrodružnou výpravu na Srí Lanku s námi. Co kdyby jsi…

 • poznal skvělou partu stejně naladěných lidí, se kterou můžeš být v kontaktu i po tripu.
 • na dva týdny zažil neuvěřitelná dobrodružství na Srí Lance,a to na těch nejkrásnějších (i těch méně známých) místech.
 • zažil dobrodružné aktivity a zážitky, které stojí za to.
 • zažil naprostý veget v kombinaci s objevováním?

Faktem je, že všechno tohle už na tebe čeká… Přidej se k nám a k Věrce, která na Srí Lance žije se svou rodinou a ukáže nám krásy v jejím podání.

Co všechno pro tebe máme?

Sestavili jsme speciální zážitkový program pro mladé cestovatele jako jsi ty sám. Program rozhodně není pro lenochy. Čekají tě treky na vrcholky hor a vodopádů, procházky čajovými plantážemi, poznávání dávné historie ze sedla jízdního kola, výprava jeepem za slony nebo dobrodružná jízda na raftech.

Tělo protáhneš i při surfování na vlnách nebo při józe. Vyzkoušet rozhodně musíš i tradiční ajurvédské masáže a všechno to skvělé jídlo a ovoce, které Srí Lanka nabízí. Doprovázet nás bude Věrka, která na Srí Lance dlouhodobě žije s rodinou. Vezme nás i na méně turistická místa a Srí Lanku zažijeme tak, jako s nikým jiným.

Ubytování budeme v guesthousem a hostelem s důrazem na čistotu a lokalitu ve dvoulůžkových, třílůžkových či vícelůžkových pokojích dle kapacity. Na obědech a večeřích si pochutnáte v místních restauracích na typických srílanských jídlech. A jíst budeme i rukama. Cílem jsou zážitky, nikoliv luxus.

Kolik tě to bude stát?

Cena celého tripu je pouze 19 900 Kč. Můžeme ti pomoci i s letenkou z jakékoliv části světa. Z ČR se cena zpáteční letenky pohybuje okolo 15 000 Kč. Termíny máme naplánované dvakrát ročně od 4. listopadu 2020 a od 20. ledna 2021 na 14 dní. Na Srí Lance je skvělé počasí, není tam nacpáno a ceny jsou pro nás tak akorát.

AKTUÁLNÍ TERMÍNY:

 • 4.11.-17.11.2020 VOLNO
 • 20.1.-2.2.2020 VOLNO

Cena tripu je pouze 19 900 Kč bez letenky

Přihlásit se nezávazně můžeš zde

POZOR: Go2 má akci COVID FIRST MINUTE, tzn. že teďka zaplatíš jenom rez. poplatek 490 Kč a pak postupně až se bude trip blížit.

Jaký bude program tripu na Bali?

Den 1-2 Let na Srí Lanku, relax na pláži

#negombo #negombobeach #crab #seafood

Letadlo klesá, pod tebou stále ještě oceán, před tebou negombské laguny, nekonečné pláže a svěží zeleň tropických palem a rýžových polí. Vzbudil jsi se právě včas. Přistáváš na Srí Lance. Vyzvednout kufry, vyměnit peníze, seznámit se s Věrkou a vyrazit vstříc neznámému dobrodružství. Venku je 30 stupňů a šílené vlhko, ale to dáš! Bazén hotelu na pláži a míchané drinky tě zaručeně osvěží.

Už se ti sbíhají sliny na večeři z čerstvého kraba, langust nebo obřích krevet? Toto je to pravé místo – z moře rovnou na talíř.

Den 3 Negombo rybí trh, trek na skálu PIDURANGALU

#negombofishmarket #pidurangala #srilankafood #rice #treehouse

Po snídani na pláži zajdeme na rybí trh v Negombu, který je druhým největším na Srí Lance. Uvidíš zde čerstvě ulovené ryby nejrůznějších barev a tvarů i výrobu sušených ryb, které jsou podstatnou součástí srílanských pokrmů.

Po přejezdu do vnitrozemí Srí Lanky tě čeká oběd v podobě tradičního rice and curry v místní restauraci. Nejlepších chutí dosáhneš, když budeš jíst rukou! Odpoledne podnikneme tříhodinový trek s výstupem na skálu Pidurangalu s nádherným výhledem do okolí a romantickým západem slunce. Odtud pořídíte ty nejlepší fotky skalní pevnosti Sigiriye. Nevšední zážitek budeš mít z přenocování v dřevěných chatkách v korunách stromů.

Cena tripu je pouze 19 900 Kč bez letenky

 Přihlásit se nezávazně můžeš zde 

Den 4 Projížďka na kole královským městem, sloní safari

#polonnaruwa #elephant #minneriya

Zpěv exotických ptáků tě probudí do dne plného historie a přírody. Přejedeme do Polonnaruwy, kde autobus vyměníme za jízdní kola. Na nich si projedeme historicky druhé královské město Polonnaruwu (UNESCO). Rázem se ocitnete v dávných dobách 12. století.

Projdeme se zbytky impozantních kamenných královských paláců, lázní s dosud funkčními chrliči vody a dalších staveb, podíváme se i na chrámovou horu. 

Při obědě ochutnáš desítky druhů výborného kari s rýží v rodinné open air restauraci na okraji rýžových polí. Kromě misek s hotovým kari zde uvidíš i všechnu tu podivnou zeleninu (dokonce i ovoce), z nichž jsou jednotlivá kari připravována. A opět – jí se rukama, nejlépe tou pravou.

A na závěr dne trocha adrenalínu – při sloním safari v jeepu v národním parku Minneriya zažiješ vzrušení v prostředí krajiny s jezerem a volně se pasoucími slony. V podvečer se sloni v jezeru koupou. Kromě slonů zde můžete spatřit makaky, sambary a mnoho druhů ptáků.

Den 5 Sigiriya – výstup na skalní pevnost, královské město Kandy

#sigiriya #dambulla #kandy #kandytown

Namasíruj si nohy! Krále Kassapu vynášeli na vrchol 200 metrů vysoké skalní pevnosti Sigiriye po tehdy zastřešených schodištích vytesaných do skály na nosítkách.

Jeho služebnictvo si vyšláplo více než 1000 schodů po svých. Odměnou jim byl nádherný výhled do dalekého okolí. 1500 let stará pevnost obklopená vodními zahradami je plná dosud funkčních technických zajímavostí. Při deštích fontánami v zahradách stále tryská voda, která je přiváděna podzemními kanálky.

Na vrcholu skály je královská lavice, jejíž přírodní klimatizaci zajišťovala orientace k severu a chlazení vodou. Říká se, že z lavice král pozoroval tanec pěti set spoře oděných konkubín.
Prohlídka zahrad a výstup na skálu nám zabere cca 2 hodiny. Vezmi si s sebou proto dost pití a menší svačinu. Na snídani se vrátíme zpět do hotelu.

Po snídaní nás čeká další dávka schodů při výstupu ke skalnímu chrámu v Dambulle. Ke komplexu pěti zdobených jeskyní se 150 zpodobeními Buddhy tě budou doprovázet všudypřítomné opice.     

Po přejezdu do bývalého královského města Kandy nás už čeká jen pohoda.

Těšíš se na nákup koření a ajurvédských mastí, krémů a olejů? Nejlepším místem je trh v Kandy. A nezapomeňte smlouvat, zde se to vyplatí. Večer zajdeme na představení šamanských tanců a můžeš si vyzkoušet i chůzi po žhavém uhlí

Ubytováni budeme v home stayi u Kandy, kde nahlédnete pod pokličku místní kuchařce a naučíte se vařit srílanské kari.

Cena tripu je pouze 19 900 Kč bez letenky

 Přihlásit se nezávazně můžeš zde 

Den 6 Výstup na věž AMBULUWAWU, projížďka na raftech na divoké řece, spaní pod Adamovou horou.

#templeofthetooth #Ambuluwawa #kitulgala #rafting

Zakrýt ramena a kolena, vyrážíme na prohlídku nejdůležitějšího chrámu na Srí Lance, Chrámu Buddhova zubu. V něm je ve velké zlaté schránce uchovávána nejposvátnější relikvie Srí Lanky, Buddhův zub. V zastřešeném altánu na nádvoří bylo v roce 1815 podepsáno postoupení Srí Lanky vládě Velké Británie. Z Kandy se vydáváme na vysočinu pokrytou čajovými plantážemi.

Nejkrásnější výhled na hory a okolí Kandy je jednoznačně z věže Ambuluwawa. Jen ti nejodvážnější vystoupí až na její špici. Top místo na fotky na Instagram a super zážitek z cesty tuk tukem do prudkého kopce. Selfie tyč s sebou!

Dnes je to prostě jeden zážitek za druhým. Odpoledne si nasadíte helmu a obléknete plovací vestu a na raftech zdoláte několik peřejí v místě, kde se točil legendární Oscary oceněný film Most přes řeku Kwai. Nakonec si můžeš zaplavat v řece lemované tropickou vegetací.

Přejedeme do Nallathaniye, což je vesnice pod Adamovou horou. Večeři si dáme v jedné z místních restaurací. Teď už zbývá jen nabrat dostatek sil pro náročný noční výstup.

Den 7 Výstup na Adamovu horu, vlakem čajovými plantážemi, ubytování se snídaní v NUWARA ELIYA

#adamspeak #sripada #Nuwaraeliya #teapluckers #lionbeer

Dneska tě čeká opravdová výzva – náročný trek na Adamovu horu, nejposvátnější horu všech náboženství na Srí Lance. Vyjít je třeba už za tmy ve 2:00 h a cestou na vrchol zdoláš na 5400 schodů! Odměnou ti bude úchvatný výhled do okolí při východu slunce. Zahlédneš trojúhelníkovitý stín, který hora vrhá?
Po obědě nasedneme na vlak a cestou z Hattonu do Nanu Oya budeme obdivovat krásnou krajinu čajových plantáží s vodopády. 

Chtěli jste vždycky vidět jak se sbírají čajovníkové lístky? Sběračky se s vámi za malou úplatu rády vyfotí a lístky s nimi můžete i trhat. S procesem zpracování čajovníkových lístků se pak seznámíme v továrně na zpracování čaje postavené uprostřed čajových plantáží. Právě zde, v horách s vysokou nadmořskou výškou, máš možnost ochutnat a nakoupit černý a zelený čaj té nejvyšší kvality. Skvělý dárek pro vaše blízké!

Horské koloniální městečko Nuwara Eliya je nejvýše položeným městem Srí Lanky (1.900m.n.m.) a díky své britské koloniální architektuře, udržovaným zahradám a golfovým hřištím označováno přízviskem „Malá Anglie“. Oproti zbytku Srí Lanky zde panuje značně chladnější klima. Britští plantážníci se sem jezdili rekreovat a sázet na koňské dostihy. 

Nuwara je obklopená čajovými plantážemi a terasovitými zeleninovými políčky, neboť je zásobárnou zeleniny pro celou Srí Lanku. Na okraji města je velké jezero Gregory lake. Nachází se zde také nejvyšší hora Srí Lanky Mt.Pedro (2 525 m.n.m.). 

K večeři si dáme kothu rotti v jídelně ve městě a zapít ho můžete čepovaným pivem Lion v místním PUBu. Ale pozor: ráno se vstává brzy! 

Pozn: v Nuwara Eliya bude chladněji, kolem 20°C přes den, v noci i pod 15 °C, může být sychravo. Počítej s tím.

Cena tripu je pouze 19 900 Kč bez letenky

 Přihlásit se nezávazně můžeš zde 

Den 8 Pěšky až na konec světa, po laně ZIPLINE přes čajové plantáže – ubytování se snídaní v Elle

#hortonplains #littleadamspeak #ella #flyingravana #rotti

Dnešek bude nabitý treky s horskými výhledy. Brzy ráno v 5:30 h vyrazíme vozem k Hortonským pláním, které se nachází v nadmořské výšce kolem 2000 metrů. Trek pláněmi v délce 9 km nás zavede ke Konci světa, strmému srázu hlubokému 800 metrů, a k Bakerovým vodopádům.
Po obědě se vydáme do horské vesničky Elly obklopené čajovníkovými plantážemi. Ella je živým centrem turistů s množstvím obchodů se suvenýry, restauracemi a bary. 

Naším dalším zdolaným vrcholem bude v Elle vyhlídka Malý Adams peak (cca 3 km). Po náročném výstupu se nám naskytne 360tistupňový panoramatický výhled do soutěsky Ella s vodopádem Rawana Ella v pozadí a na čajovníkové plantáže s čajovou továrnou. Při zpáteční cestě prosvištíte rychlostí až 80 km/h po laně dlouhém 500 metrů zavěšeném nad čajovníkovými plantážemi.
Večeře a drink v některé z četných restaurací vám dodají energii pro další den. Ochutnejte i slanou nebo sladkou verzi rotti. Obě jsou výborné, vyzkoušeno!

Den 9 Z vrcholků kopců a vodopádů na pláž – ubytování se snídaní v Mirisse/Weligamě

#liptonseat #diyalumafalls #upperdiyaluma #weligama #weligamabeach #mirissa #mirissabeach

Zajímá vás, kam chodil Sir Lipton, jeden ze zakladatelů čajového businessu na Srí Lance, odpočívat? Zavedeme tě na jeho vyhlídku pojmenovanou Lipton’s seat nedaleko muslimského městečka Haputale ve výšce 2 217 m.n.m. Čeká tě jízda tuk tukem přes ty nejkrásnější čajovníkové plantáže na Srí Lance. Pojedeme kolem čajové továrny Dambatene, kterou Thomas Lipton postavil v roce 1890 a která dodává čaj např. pro firmy Teekanne a Lipton.

Na samém konci cesty tě čeká panoramatický výhled do okolí s několikasetmetrovým strmým srázem. Z Haputale se vydáme směrem na jih za odpočinkem u oceánu. Než však vysočinu nadobro opustíme, máme pro vás ale ještě jeden nezapomenutelný zážitek v podobě treku k vrcholu vodopádu Diyaluma, který je se svou výškou 220 metrů druhým největším vodopádem na ostrově.

Na vrcholku vodopádu jsou jezírka, v nichž se můžete příjemně vykoupat. Cesta nahoru a dolů trvá cca 3 hodiny a jde se do prudkého kopce. Takže obujte dobré boty a vyrážíme!
Po zcela nové dálnici přejedeme na jižní pláž v Mirisse nebo Weligamě, kde se ubytujete v menším hotelu poblíž pláže. Pláže v Mirisse a Weligamě jsou ideální pro zaslouženou relaxaci po dlouhém poznávání Srí Lanky. Čeká vás koupání v oceánu, surfování na vlnách  a nespočet restaurací a barů, v nichž si můžete vychutnávat jak chladivé drinky, tak idylické západy slunce.

Den 10-12 relax na pláži

#weligamasurf #galle #turtlehatchery #whalewatching #coconuthill #ayurvedicmassage

Dnes už fakt nikam nemusíš!
I když – pokud se po dopoledni stráveném na pláži začneš nudit, máme pro tebe v záloze další super zážitky. Ať už budeš bydlet v Mirisse nebo Weligamě, obě místa nabízí spoustu aktivit, barů, restaurací a obchodů se suvenýry. Pláže jsou tu dlouhé a písčité, jedny z nejlepších na Srí Lance pro koupání a surfování.

Lekce surfingu na pláži ve Weligamě

Díky dlouhým a stabilním long boardům je surfování fakt snadné! Vyzkoušejte surfing pod vedením místních instruktorů a uvidíš, že na druhý pokus už na prkno vyskočíš a sjedeš svoji první vlnu v životě.

Výlet do koloniálního města Galle
Stará část města s pevností byla uměle vybudována postavením vysokých hradeb a je díky své unikátní holandské architektuře a opevnění zapsané na seznamu UNESCO a je jedním z nejdochovanějších koloniálních měst celé Asie. Uličky plné obchodů se suvenýry a šperkařskými krámky jsou dobrým místem k nákupu suvenýrů. Ochutnejte i výbornou zmrzlinu z mnoha druhů exotického ovoce, kterou nabízí několik gelaterií v ulici Pedlar street.

Želví líheň v Habaraduwě
Cestou do Galle nebo cestou zpět se můžeš zastavit v želví záchranné stanici v Habaraduwě, která se stará o želvy zraněné i ty čerstvě vylíhlé, jež jsou později v podvečer vypouštěny do oceánu.

Šnorchlování se želvami u Matary
Podívejte se pod hladinu oceánu a zašnorchlujte si se želvami! Pro suchozemce nezapomenutelný zážitek.

Výlet za velrybami a delfíny v Mirisse
Mirissa je jedním z nejlepších míst na světě, z něhož se můžeš vydat pozorovat modré velryby, největší tvory naší planety. Loď často doprovází i delfíni a vyjíždí se brzy ráno.

Coconut hill Mirissa
Fotku tohohle místa prostě musíte mít! Kopec nad oceánem porostlý palmami s úchvatným západem slunce.

Ajurvédské masáže
Kde jinde zajít na ajurvédské masáže, než tam, kam sahá jejich počátek? Doporučujeme Secret SPA v Mirisse (objednání předem nutné).

Restaurace Doctor’s House, pláž Madiha

Hipsterská restaurace cca 30 min tuk tukem, kde se večer pořádají párty a o víkendech trhy.

Restaurace Hangten

Restaurace ve Weligamě s výhledem na oceán. Místo kde se scházejí mladí surfaři. Každý den ráno a večer můžete protáhnout své tělo při lekcích jógy, každý večer je přichystána zábava – open mic, karaoke, různé party.

Den 13 pláž a transfer na letiště

Před tebou je ještě celý den, který můžeš využít, jak se ti zlíbí. Naposledy se vykoupat v teplém oceánu nebo si dát grilovanou rybu k večeři v restauraci na pláži (doporučujeme red coral reef fish – tu ošklivou červenou rybu s velkými zuby), sbalit si kufr nebo batoh a všechny zážitky.

Cena tripu je pouze 19 900 Kč bez letenky

 Přihlásit se nezávazně můžeš zde 

POZOR: Go2 má akci COVID FIRST MINUTE, tzn. že teďka zaplatíš jenom rez. poplatek 490 Kč a pak postupně až se bude blížit trip.

Tak ještě pro připomenutí! Co všechno máš v TRIPU NA SRÍ LANKU zahrnuto?

 • 13 dní nabitého programu s partou stejně naladěných mladých lidí (celý program popsán výše)
 • ubytování v místních hostelech a hotelech ve sdílených pokojích
 • služby českého průvodce
 • rafting na divoké řece
 • ziplinová dráha v Ella
 • zákonné pojištění proti úpadku dle zákona č. 159/99 Sb.
 • Více info na stránkách CK Go2 zde (pod jménem Adventure Srí Lanka)

Co není zahrnuto v ceně:

 • ostatní doprava (taxi, trajekty, MHD, apod.)
 • ostatní stravování kromě snídaní
 • vízum v případě, že bude za poplatek (35 USD)
 • příplatek za soukromý pokoj (nutno doobjednat při přihlášení)
 • ostatní aktivity a fakultativní výlety
 • další vstupné dle programu (cca 150 USD/os.), platí se na místě
 • pojištění storna a léčebných výloh (990 Kč/os.), pokud máš zájem
 • osobní náklady
 • pozdní check out z hotelového pokoje 13.den

Zájezd je pořádán pod záštitou CK Go2. CK Go2 vlastní všechny licence a povolení a zpracovává všechny soukromé údaje účastníků dle zákona. Více info o všeobecných podmínkách a další informace k zájezdu jsou zde.

POZOR: Go2 má akci COVID FIRST MINUTE, tzn. že teďka zaplatíš jenom rez. poplatek 490 Kč a pak postupně až 2 měsíce před odletem.

Potřebujete poradit s dovolenou na Srí Lanku? Ozvěte se Míši Hanušové na +420 216 216 438 / maledivy-srilanka@ckgo2.cz

Leave a Reply