Na Havajských ostrovech jsem strávila 2 měsíce a zážitků jsem si odvezla tolik, že o nich budu vyprávět ještě opravdu dlouho, možná i svým vnoučatům (jestli je ale při mé frekvenci odjíždění na cesty někdy uvidím, haha).

Na Havaji jsem viděla mnoho nádherných míst, narazila na ty nejmilejší lidi na světě, prodírala se džunglí, vylezla na největší sopku světa, navštívila nejkrásnější vodopády, koupala se na nádherných plážích, plavala s delfíny, tuleni a s želvami, a pracovala přímo na pláži. A na pláži pojďme s mými tipy na nejkrásnější místa začít.

Kailua Beach, jednička mezi havajskými plážemi

Kailua se nachází na návětrné straně ostrova a stejnojmenná rezidenční čtvrť je jednou z nejdražších na ostrově. Jemný bílý písek, kokosové palmy, tyrkysově modré, čisté moře a překvapivě málo lidí tvoří dokonalý relaxační balíček pro každého, kdo chce strávit klidný den na pláži. A nemusíte ani dělat kompromisy, pokud cestujete s někým, kdo by raději trochu akčnější program. U pláže se nachází park, kde si můžete připravit piknik, sportovat ve stínu stromů nebo otestovat možnosti vodních sportů. Půjčte si kajak, zkuste dopádlovat ke 400 metrů vzdálenému ostrůvku Popoi’a Island (Flat Island) a na cestu si sbalte šnorchl, zejména v letních měsících je možné, že se setkáte mimojiné i s mořskými želvami!

Pláž Kailua

Přidejte se ke skupinkám kitesurferů a windsurferů, kteří brázdí hladinu celý den, nebo si půjčte prkno. Díky malým vlnám budou spokojení i surfaři začátečníci.
Ať vám vyhládne z celodenního odpočinku, nebo z testování všech možných vodních sportů, vydejte se do centra města. V Nalu Health Bar si objednejte vyhlášenou Acai Bowl, nadchne i ty, které při příchodu odradilo slovo “Health” v názvu. Kromě plodu acai je plná čerstvého ovoce, kokosu a dalších dobrot, které vás v horkém letním dnu příjemně zchladí.

Lanikai Beach, krása světového formátu

Bílý písek, průzračné moře, palmy… Jedna z nejkrásnějších pláží nejen na Oahu, ale na celém světě, to je Lanikai. V porovnání s Kailua je menší a společně s tím, že se její sláva postupně rozkřikuje do světa, je navštěvována čím dál víc a může být přeplněná.

Nevede k ní žádná značená cesta, musíte se k ní proplést úzkými uličkami mezi domy a nepočítejte s tím, že se budete moci schovat do stínu, raději se pořádně namažte opalovacím krémem.

Lanikai pláž

Vyplatí se ji navštívit, i když jinak hojně navštěvovaným plážím nefandíte. Zaskočte si vypůjčit kajak a vydejte se k ostrovům Mokalua, na které můžete z pláže dohlédnout, a nebo se pusťte do přibližně půlhodinového výšlapu na kopec Pillbox. Nachází se tu bunkr ze 2. světové války a hlavně je odsud dechberoucí výhled. 

Potřebujete poradit s dovolenou do USA? Ozvěte se Pavle Jankové na +420 228 224 970 / usa@ckgo2.cz.

Yokohama, méně známý kousek ostrova pro osamělé relaxování

Z Honolulu trvá cesta na Yokohamu přibližně hodinu a většina turistů se sem nevydá. Využijte toho a užijte si den na pláži, kterou budete pravděpodobně sdílet jen s několika místními nebo pár surfaři, kteří sem občas zavítají kvůli velkým vlnám.

Mnoho těch, kteří říkají, že objeli celý ostrov, ho projíždí směrem k North Shore a k Yokohama Bay nezamíří, protože tu silnice končí. Že není masově populární jí ale na kráse neubírá, právě naopak. 

Yokohama pláž

Yokohama Beach je panensky krásným koutem Oahu, obklopená horským masivem Waianae a narozdíl od Kailua a Lanikai Beach je v suché oblasti, sluníčko je tu tedy zaručeno v podstatě celoročně. Jedinou vadou na kráse je, že tu nenajdete žádný stín, kde by se dalo před suchým a horkým podnebím schovat, takže si užijte trochu opalování, moře a můžete se vydat zase dál.

TIP: Poznejte Havaj na vlastní oči. Zájezdy do USA, kde zažijete krásy Havaje navlastní kůži, se cenově pohybují od 76,690 Kč.

Makua Beach, jen vy, delfíni a želvy

Jenom přibližně 4 kilometry od Yokohama Beach je další havajský poklad. My jsme si tenhle kousek Oahu zamilovali především kvůli tomu, že je nejlepším (a tajným) místem pro plavání s delfíny a želvami.
Jestli si z Havaje chcete odvézt tenhle dechberoucí zážitek, největší šanci budete mít hned ráno. Sbalte si do auta dostatek vody a jídla, nenajdete tu (ani na Yokohama Beach) žádné obchody, restaurace nebo bary a nejezdí sem ani autobus.

Makua pláž

Sunset Beach, ráj surfařů

Sunset Beach je jednou z nádherných a často liduprázdných pláží na North Shore. Tahle oblast je rájem pro surfaře, zejména v zimě, kdy jsou tu opravdu velké vlny.

Každý rok se sem surfaři sjíždí nejen trénovat, ale především závodit, a pokud máte své oblíbené zahraniční surfařské hvězdy, máte velkou šanci je tu potkat. Nejlépe je pobřeží vidět z kopce Piece Pillbox, doporučuji tam vyjít a užít si trochu nadhledu.

A i kdybyste surfu neholdovali, na North Shore se vydejte. Lidé jsou tu vřelí, dokonce bych řekla, že i vřelejší než na druhé straně ostrova, příroda je nádherná, pláže jsou obklopené palmami a v každém městečku narazíte na foodtruck s oblíbenými delikatesami. Smažené krevety, acai bowls, poké bowls, banánové chlebíky… při cestách po ostrově nebudete určitě trpět hlady. A jestli budete projíždět městečkem Waiale’s, vzpomeňte si na mě a zastavte se v pekárně Ted’s Bakery na jejich vyhlášený Haupia Pie, ještě teď se mi sbíhají sliny, když si na něj vzpomenu. 

Surfing na Sunset Beach

Leave a Reply