Na ty nejkrásnější pláže na Havaji už jsme se podívali v minulém článku. Teď se pojďme podívat na ostrov Oahu. Zde se mimo hlavé město Honolulu také nachází jedinečná příroda, kterí stojí za prozjoumání. Čtěte dále a dozvíte se o skrytých pokladech tohoto pacifického ostrova.

Crouching Lion

Úžasná vyhlídka, na kterou se dostanete po asi jenom dvaceti minutách výšlapu. Uvidíte odsud celou zátoku Kahana Bay a útesy Pu’u Manamana, výhled, který nás naprosto učaroval. Pokud vám zbyde energie a odhodlání, stezka pokračuje k ještě krásnějším výhledům dál do kopce, ale je strmější.

Trek na vyhlídku Crouching Lion, Oahu

Pu’u Ma’eli’eli Pillbox

Doporučuji zejména těm, kteří chtějí na Havaji pozorovat i zajímavou floru. Na 3.5 kilometru dlouhém trailu potkáte mnoho vzácných květin, které se jinde nevyskytují, a tak tu dvojnásobně platí, že samotná cesta je cíl. Výhled z vrcholu je, jak jinak, famózní.

Výhled z vyhlídky Pu’u Ma’eli’eli Pillbox, Oahu

Olomana Trail, cesta na tři vrcholky

Anglický název Three Peaks Trail napovídá, trail vede přes tři vrcholky a zdolat každý další je náročnější a nebezpečnější, než ten předchozí. My jsme nakonec vylezli na dva, třetí nám z dálky připadal už nad naše síly, i když jsme ale nevylezli na všechny, je to hned po Haiku Stairs můj druhý nejoblíbenější trail na Havaji. Výšlap, který trval 4 hodiny a často jsme úseky zdolávali s pomocí lan a řetězů, byl ale dechberoucí. Zejména z druhého vrcholku se nám otevřely takové výhledy na oceán a okolní krajinu, že jsem nevěřila svým očím.

Three Peaks Trail, Oahu

TIP: Zkombinujte svou dovolenou na Havaji s jedním ze zájezdů do USA. Vybrat si můžete z několika průvodcovaných, individuálních nebo pobytových zájezdů. 

Potřebujete poradit s dovolenou do USA? Ozvěte se Pavle Jankové na +420 228 224 970 / usa@ckgo2.cz.

Ka’au Crater Trail

Chcete si zahrát na Tarzana? Pište si tenhle trail do itineráře. Krajina se cestou velmi proměňuje a je to opravdu dobrodružná túra. Trail začíná v údolí, kde vede džunglí podél řeky. Poté stoupá kolem vodopádů až nad ně, překonáte je pomocí lan. Jakmile se dostanete výš a vystoupíte z džungle, otevírá se před vámi kráter a pouštíte se do dalšího stoupání, až na jeho vrchol. Výhledy na obě strany jsou ohromující, trail vede okolo celého kráteru a vidět je odsud i Honolulu. Připravte se na to, že tu hodně fouká, doporučuji pořádnou svačinu, abyste neodletěli. 🙂 Možnosti sestupu jsou dvě – stejná trasa, kterou jste vyšli nahoru, tu ale nedoporučuji vzhledem k vodopádům. My jsme zvolili druhou variantu, kde se vodopádům vyhnete. Jako všude na Oahu, i tady hrozí, že se na stezkách potkáte s bahnem, ale za ten zážitek to stojí, jen se připravte na důkladné umývání bot, až dorazíte zpátky dolů.

Výšlap na kráter Ka’au

Koko Head Crater Trail

Jeden z nejpopulárnějších, proto si jeho zdolání naplánujte na brzké ranní hodiny, než se budete o trail dělit s ostatními. Opravdovým skřivanům doporučuji vyrazit už za tmy, pozorování východu slunce je tu jedinečným zážitkem. Cesta nahoru i zpět (1048 schodů podél bývalé železniční dráhy) zabere 1.5 – 3 hodiny a odměnou jsou, jak jinak, nádherné výhledy, mimo jiné také na velkou část Honolulu.

Cesta na Koko Head, Oahu

Leave a Reply