Katar patří mezi nejbohatší země světa. Místní extra moderní letiště spojuje přes 160 různých destinací, a tak není divu že je to extrémně populární tranzitní místo. Jeho návštěva vás ovšem nemusí stát majlant.

Pokud máte naplánovaný dlouhý let s přestupem právě v Doha, pak určitě stojí za to zde den či dva pobýt. Nejen že si zpříjemníte cestu rozložením letu na dvě části, poznáte ale také rychle rostoucí metropoli arabského světa.


Jak se do Doha dostat?

V prvé řadě největší výhodou je, že nepotřebujete na vstup do Kataru víza. Další plus je, že z Prahy do Doha léta 2x denně přímý 5-hodinový let s luxusní leteckou společností Qatar Airways, která je již pátým rokem vyhlášená za nejlepší aerolinku na světě. Jejich úroveň služeb patří mezi světovou špičku a samotný let je zážitkem.

TIP: Chcete být ubytovaní v luxusním 4* a 5* hotelu v Kataru na jednu noc zcela zdarma? Pak leťte s Qatar Airways přes CKGO2, kteří vám ubytování zaplatí sami. Zní to bláznivě? Přesvědčte se sami.

Nejen že je Katar jednou z nejbezpečnějších zemí světa, je to také místo, kde můžete poznat to pravé pohostinství arabské kultury.

Která místa a zážitky nevynechat v Doha a okolí? Čtěte dál a dozvíte se.

1.Projděte se při Perském zálivu

Procházka po Doha Corniche při pobřeží je ideální možností, jak strávit odpoledne v Doha. Promenáda se táhne od Sheraton hotelu až po Museum Islámské kultury a měří něco kolem 7km. 

Cestou si dejte kafe v jedné z kaváren a obdivujte výhledy na mrakodrapy před vámi. Speciálně večer je pohled na osvětlenou Doha z promenády doslova opravdu nádherný.

2. Nakupujte na místním trhu Wafiq

Poznejte, jaké bylo Doha v dávných časech, a nasajte atmosféru v labyrintu obchodů s látkami, kořením, sladkostmi, a ručními výrobky.

TIP: Na trh se vydejte v době oběda. Je to totiž místo známé pro své levné stánky s arabskými pokrmy. Najdete zde autentické restaurace s místní, libanonskou a syrskou kuchyní.

3. Projeďte se po zálivu v tradičních loďkách Dhow

Top výhledy na městské panorama spatříte z tradiční plachetnice na plavbě kolem zálivu. Nalodit se můžete na na jednom z nástupišti na Doha Corniche. Západ slunce s paluby plachetnice je obvzlášť magický.

TIP: Nebojte se handrkovat o cenu. Převozník účtuje podle počtu dospělých na palubě.

Potřebujete poradit s cestou do Doha? Ozvěte se Petru Musílkovi na + 420 211 222 697 / info@ckgo2.cz.

4. Navštivte Muzeum Islámského umění

I když nejste zrovna milovníky umění, pak samotná stavba muzea je dobrý důvod k jeho návštěvě. Je to totiž naprostý architektonický skvost. Museum of Islamic Art je postavené na samostatném ostrově a vypadá, jako by se vznášelo na vodě. Díky své poloze na okraji zálivu zde naleznete jedny z nejkrásnějších pohledů na celé panorama Doha.

5. Nákupy, nákupy, nákupy!

Podle přepočtu na osobu, Katar je nejbohatší zemí světa. A tak není divu, že Doha je doslova nákupní ráj. Místní považují nakupování něco jako národní sport. Nacházejí se tady po Dubaji ty největší nákupní centra na světě – Mall of Qatar a Festival City Mall.

6. Vyrazte do přírody

Pokud mrakodrapy a velká města nejsou nic pro vás, tak v Kataru můžete vyrazit do přírody a objevit národní ikonické místo – Mangrovníky Al Thakira. I když na tento výlet budete potřebovat trochu více času (rezervace je vzdálená 64km od Doha), určitě nebudete litovat. Tato oblast je místo plné zeleně a vodních ploch se svým vlastním ecosystémem v jinak suché a vyprahlé části světa. 

TIP: Nejlepší možností, jak poznat toto místo, je půjčit si kayak a nechat se unášet po vodě.

7. Objevujte umělý ostrově The Pearl

S necelým 4 čtverečními kilometry je toto uměle vytvořené ostrovní uskupení plné rezidenčních, komerčních a zábavních míst. Zlatým hřebem je pak část Qanat Quartier inspirovaná středomořím s barevnými domy, vodními kanály, mosty a promenádou s kavárnami a restauracemi.

Celý ostrov je ultra luxusní oblast, kde to žije hlavně večer. Projděte si místní obchody, povečeřejte v jedné z mezinárodních restaurací a zakončete to procházkou při kanálech přesně jako ve Venice.

8. Vyrazte za kulturou do Islamic Cultural Centre

Také známé jako FANAR, tato mešita ve tvaru spirály je jednou z nejznámějších ikon Doha. Centrum bylo postaveno jako replika íránské mešity Great Mosque of Al-Mutawwakil v Samaře.

TIP: V centru vám podají úvod do Islámu skrze exhibice, kde také mimo jiné můžete dostat hodiny arabštiny.

9. Navštivte Muzeum – a to ne jen tak ledajaké!

Jeden z nejvíce zajímavých výletu za brány Doha je návštěva Sheikh Faisal Muzea. Samotné muzeum je velkolepá pevnost, ve které se nachází šejkova osobní sbírka počínaje zkamenělinami až po staré automobily.  Muzeum je vzdálené 23 km západně od Doha. 

10. TOP na závěr

Pokud se rozhodujete nad jednou aktivitou, kterou musíte zažít během návštěvy Kataru, pak je to jednoznačně výprava do katarské pouště. Místní duny jsou stejně vysoké jak strmé, což vytváří ráj pro všechny milovníky 4×4 aut. 

Vyspat se můžete pod širákem, ochutnat místní kuchyni, či spát v luxusním arabském stanu. Ať už hledáte výlet na odpoledne nebo na 2 dny, návštěva pouště vás rozhodně nezklame.


Proč letět právě s Qatar Airways?

Není aerolinka jako aerolinka. Kvalita služeb se extrémně liší mezi společnostmi. Na dlouhé lety se zvlášť vyplatí pečlivě vybírat. Těžko budete hledat vyšší kvalitu než tu co nabízejí Qatar Airways. A čím že jsou tak výjimeční?

  • Ocenění za nejlepší business třídu na světě
  • Ocenění za nejlepší sedadla
  • Jediná business třída s manželskou postelí
  • Více než 4 000 možností zábavy na palubě
  • Jedna z nejmodernějších a nejnovějších leteckých flotil
  • Jídla připravovaná nejlepšími šéfkuchaři

Zní to dobře? Tak neváhejte, a vyrazte do Doha. Samotné město a ani let do Kataru vás totiž rozhodně nezklamou.

Leave a Reply