Indonésie není zemí, jejíž nejkrásnější místa a zážitky by se vešly do jednoho článku. Proto po prvním dílu, kdy jsme se zaměřili na její sopečné skvosty a jedinečná zvířata, se v tomto díle podíváme, co ukrývá pod hladinou, jakým se pyšní architektonickým skvostem i kam vyrazit za poznáváním místních kmenů.

Podmořský ráj mezi ostrovy

Indonesia

Míst k potápění a šnorchlování, které nadchnou zkušené potápěče i začátečníky, je v Indonésii opravdu mnoho, proto při plánování cesty po ostrovech doporučujeme vyhradit čas nejen na poznávání krás nad zemí, ale také těch skrytých pod hladinou moře.

Jednou z perfektních příležitostí je cesta na ostrov Komodo. Nejen, že se tu setkáte s varany komodskými (víc si můžete přečíst v prvním díle našich indonéských “nej”), ale můžete se potápět u neporušeného korálu, kde navíc (mimo období letních prázdnin) budete podmořský svět sdílet jen s několika málo dalšími cestovateli. Třešničkou na dortu může být plavání s mantami obrovskými, na které v místních vodách můžete při troše štěstí narazit.

Výlet za komodskými draky na ostrovy Komodo a Rinča od 10 370 CZK

Pokud plánujete poznávat také Bali, určitě si naplánujte cestu na Jelení ostrov. Na celém jeho území se rozkládá přírodní rezervace a nabízí snové podmínky pro šnorchlování i potápění. Nenechte se odradit, pokud běžně nešnorchlujete, vody tu nejsou hluboké a můžete tu pozorovat život na nádherném, zcela zachovalém korálovém útesu, který naštěstí unikl kdysi rozšířenému rybolovu dynamitem.

Pro ty, kteří na cestách vyhledávají méně přístupné kousky ráje na zemi, tu máme ještě jeden tip. Raja Ampat je oblast mnoha ostrůvků, které vytváří neskutečnou podívanou. Právě kvůli své obtížnější přístupnosti tu nenajdete mnoho turistů ani velké hotelové resorty. Ubytujete se v domovech u místních a užijete si neskutečnou podívanou pod hladinou i nad ní.

Seznámení s místními kulturami

Byla by škoda v Indonésii navštívit přírodní krásy a ochudit se o poznání těch kulturních. Poznat fascinující způsoby života můžete v kultuře animistického kmene Tona Toraja na ostrově Sulawesi. Kultura těchto lidí vyniká především jejich péčí o mrtvé, kteří jsou mumifikování a pohřbíváni v jeskyni, odkud jsou jednou ročně vynášeni k převlékání. Pohřby jsou zde opravdu pompézní a nevšední podívaná, pokud budete mít možnost být jejich svědkem, určitě nevynechejte příležitost pohřeb spatřit.

Poznejte animistickou kulturu kmene Tana Toraja, ceny od 19 870 CZK

Po architektonické stránce je zajímavá návštěva kmenů na ostrově Flores. Domy jsou zde typické vysokými střechami a najdete je například ve vesnici Bena. Její návštěvu můžete spojit také s pěším výletem do vesnic Tololela a Gurusina, nad centrem Beny je také malý kopec, kam doporučujeme vyjít pro pěkný pohled na typické domy z ptačí perspektivy.

Tana Toraja, Indonesia

Nejstarší deštný prales a lovci lebek na Borneu

Borneo, jehož indonéskou část můžete znát pod názvem Kalimantan, je z většiny pokryto nejstarším pralesem světa a nabízí nejen jedinečný přírodní, ale také kulturní zážitek. Jeho unikátní a křehký ekosystém obývají tisíce živočichů, včetně ohrožených druhů jako jsou orangutan bornejský, opice kahau, levharti a pardálové.

Kulturní částí cesty na Borneo je výprava za legendárními lovci lebek z kmene Dajak. Ačkoliv většinu dávných rituálů již domorodci nepraktikují, přetrvávají ve vyprávění a při setkání s místními se o jejich historii dozvíte mnoho.

Borobudur – budhistická dominanta Jávy

Komplex Borobudur, jedna z nejkrásnějších budhistických památek na světě, zdobí nejlidnatější indonéský ostrov – Jávu. Byl vybudován v devátém století a i dnes, o mnoho staletí později, je z jeho vrcholu dechberoucí výhled na Jávu. Je samozřejmě velmi populární, abyste se vyhnuli největšímu náporu návštěvníků, máme pro vás dva tipy. Vyhněte se dnům, kdy je v Indonésii státní svátek, tehdy sem míří nejen zahraniční turisté, ale také mnoho místních. Pro naprosto unikátní zážitek se ubytujte v hotelu, který se nachází přímo v komplexu, brzy ráno budete mít chrám sami pro sebe.

výlet na Borodurur od 4 490 CZK

Nádherných míst je v Indonésii opravdu mnoho a může být složité vybrat jen několik ostrovů k návštěvě. Pokud váháte, jakou kombinaci nejlépe zvolit a jak se mezi ostrovy přemisťovat, podívejte se na přehled našich zájezdů, snažíme se o ty nejlepší itineráře a autentické zážitky. A pokud máte konkrétní dotazy k Indonésii, ozvěte se nám, naši specialisté vám rádi poradí!

Potřebujete poradit s dovolenou v Indonésii? Ozvěte se Adě Tzonevě na + 420 226 633 912 / indonesie@ckgo2.cz


Plánujete cestu do Indonésie? To se Vám pak bude náramně hodit náš Velký průvodce po Bali a Indonésii. Stáhnout si ho můžete naprosto zdarma.

Leave a Reply