Vietnam je stát v jihovýchodní Asii sousedící s Kambodžou, Čínou a Laosem a na východu omývajícím Jihočínským mořem. Nejlepší pláže naleznete od střední části země směrem až na samý jih Vietnamu.

Jedny z nejpříjemnějších se nachází ve středním Vietnamu v okolí Hoi An, Nha Trang. Na jihu pak v okolí Vung Tau, Mui Ne. Opomenout nelze ani vyhlášený plážový ostrov Phu Quoc.

Ostrov Phu Quoc

Pláž My Khe, Da Nang

Da Nang s pobřežím dlouhým 35 km nabízí k relaxaci několik pláží. Mezi ty nejznámější se právem patří pláž My Khe, která se nachází cca 5 km od centra města.

Je proslulá svým jemným bílým pískem s kokosovými stromy, azurovou vodou a dostatečně širokou pláží. Toto místo je vhodné jak pro dospělé, tak i pro rodiny s dětmi. Doporučujeme si užít krásné romantické východy slunce přímo z pláže nebo hotelového pokoje přímo u pláže.

Pláž My Phe, Pixabay

Pláž Lang Co, Hue

Téměř 10 km dlouhá písečná pláž vhodná na relax, nebo také pro milovníky potápění. Podél hory Hai Van nabízí pláž korálové útesy.

Pláž je využívána především místními, turisty není takřka zatím objevena. Vhodné období pro koupání v této oblasti je duben až červenec.

Pláž Lang Co, Pixabay

Pláž An Bang, Hoi An

Relativně nedotčená pláž vybízející k různým aktivitám se zázemím hippie barů. Z pláže je krásný výhled do okolí na Mramorové hory, záliv Da Nang a ostrov Cham.

Mezi nejoblíbenější aktivity zde patří plavání, paddle-boarding a surfování. Sezóna pro surf bývá od září do března.

Potřebujete poradit s dovolenou do Vietnamu? Ozvěte se Aleně Lundové na + 420 228 226 807 / vietnam@ckgo2.cz

Vinpearl, Nha Trang

Ostrov Vinpearl, na kterém se nachází zábavní park je doslova rájem pro rodiny s dětmi. Naleznete zde plno tobogánů, skluzavek, ZOO, podmořský svět, botanickou zahradu a v neposlední řadě pláže nabízejících pro děti plno aktivit.

Dominantou parku je obří ruské kolo, ze kterého je úchvatný výhled do okolí. Na ostrov je možné se dostat lanovkou z letoviska Nha Trang.

Vinpearl, Pixabay

Pláž Mui Ne

Větrnější pobřeží v oblasti Mui Ne je vhodným místem pro vodní sporty typu surfing nebo kite-surfing. Navíc je zde jedinečné klima, díky kterému tu prší minimálně než v jiných místech Vietnamu.

Mui Ne nabízí velký počet plážových rodinných resortů, obchodů a restaurací. A pokud vás omrzí voda, doporučujeme se vydat na čtyřkolky do nedalekých písečných dun.

Plž Mui Ne, Pixabay

Pláž Ho Tram, Vung Tau

Jižním směrem asi 100 km od Ho Či Minova města se nachází plážová oblast Vung Tau. Konkrétně pláž Ho Tram se chlubí 10 km dlouhou písčitou pláží s palmami. Naleznete zde jak luxusní resorty, tak i ty středních kategorií. Mimo opalování je oblast také vyhledávána milovníky golfu.

V rybářské vesnici Ho Tram najdete také mořské restaurace, kde si můžete vybrat z rozsáhlé nabídky mořských plodů od živých ústřic, chobotnic nebo škeblí až po výtečné ryby, krevety a kraby.

Pláž Ong Lang, ostrov Phu Quoc

Ostrov Phu Quoc je proslulý nejhezčími vietnamskými plážemi a často označován jako plážový ráj. Ostrov je stále více vyhledáván jak turisty, tak i místními pro rekreaci a odpočinek. I když je na ostrově několik pláží, mezi top a téměř nedotčenou patří jednoznačně pláž Ong Lang, též známá jako Ganh Gio.

Nachází se jen několik kilometrů severně od města Duong Dong na západním pobřeží Phu Quocu. Pláž je velmi tichá, proto mnoho návštěvníků zde nenajdete. V okolí se nachází pár menších butikových hotelů.

Phu Quoc

Pláž An Hai, souostroví Con Dao

Velice klidné souostroví Con Dao nabízející krásné písčité pláže, tyrkysové moře a tropickou zeleň v pozadí.Pláž An Hoi se nachází na hlavním ostrově jižně od města podél ulice Ton Duc Thang. V pozadí je krásná scenérie hor.

Máš nějakou oblíbenou pláž, která tu chybí. Napiš nám jí do komentářů. 🙂


Víte, co se Vám bude na cestě do Vietnamu hodit? Náš Průvodce po Vietnamu. Stáhnout si ho můžete naprosto zdarma.

Leave a Reply