Krásná příroda, majestátní hory, domorodá etnika a fantastická kuchyně – i z těchto důvodu navštíví Vietnam každoročně přes 10 milionů turistů. Takový příliv lidí  s sebou samozřejmě nese i stinné stránky – některá místa už ztrácí autenticitu, probíhá zde masivní výstavba a genius loci se postupně vytrácí.

Naštěstí je v zemi stále ještě spousta míst turismem nedotčených, které vám vyrazí dech a kde spatříte tu pravou syrovou krásu přírody a okusíte vstřícnost místních obyvatel. Pojďme se podívat na některá z nich.

BAI TU LONG – MLADŠÍ SESTRA SLAVNÉ ZÁTOKY HALONG

Zátoka Halong je asi největší ikonou Vietnamu, vápencové homole vystupující z moře jsou dechberoucí a není proto divu, že ji chce na vlastní oči spatřit skoro každý, kdo se do Vietnamu vypraví.

Pokud pojedete standardní turistickou trasu, nevyhnete se obrovskému množství lodí, které kazí intimitu zážitku. Máme pro vás řešení – vydejte se do zatím netknuté zátoky Bai Tu Long! Leží severovýchodně od Halongu a táhne se asi 100 km severně až k čínským hranicím.

BAI TU LONG,

SKRYTÝ PŮVAB VNITROZEMÍ – MAI CHAU

Je až překvapivé, jak je zatím turisty přehlížená venkovská oblast Mai Chau ležící pouhých 130km od Hanoje. Žijí zde obyvatelé etnika bílých Thajců, u kterých se můžete ubytovat v jednom z mnoha “homestays”. Ochutnáte skvělé místní jídlo a pokocháte se krajinou plnou rýžových políček a vápencových hor. Chcete navštívit Mai Chau a zároveň pomoct dobré věci? Ubytujte se u pana Minha, pomůžete mu tak získat peníze na velmi potřebnou operaci kyčle. Podívejte se na video našeho průvodce Ondry a prohlédněte si Mai Chau na autentických záběrech!

mai chau (6)

Pokud se ubytujete u místních, můžete s nimi vyměnit domácí slivovici za jejich pálenku. Ta v sobě může skrývat mnohá překvapení. Rượu thuốc, neboli jednoduše medicinální likér, v sobě totiž může skrývat cokoli od kobry, přes škorpiona, až po kozlí pohlavní orgán. Vietnamci věří, že po vypití hadí rýžové pálenky na vás přejdou některé vlastnosti plaza, nebo se vám zlepší potence. Pokud seberete odvahu a napijete se, vězte, že to není nebezpečné, protože hadí jed je založen na proteinech a alkohol jej neutralizuje.

DĚJIŠTĚ IKONICKÉ BITVY – DIEN BIEN PHU

Bitva u Dien Bien Phu, která skončila 7. května 1954, přinesla Vietnamcům po dvou stoletích konečně svobodu. Francie byla poražena a musela se stáhnout. Místo ikonické bitvy se nachází na hranicích s Laosem, uprostřed strmých kopců, jež lemují údolí, které bylo svědkem rozhodujícího střetnutí.

Na místě najdete muzeum plné bojové techniky, zachované zákopy a kořistní vlajky Francouzů. Můžete se vydat na svahy, odkud dělostřelectvo Vietminhu bombardovalo pozice nepřítele, ale pozor – jsou velmi strmé, takže ani Francouzi nevěřili, že by se tam kdy mohla děla dostat. Navíc odtud vede silnice dál na sever směrem do Sapy, kudy téměř nikdo nejezdí, a přitom nabízí úchvatné scenérie a minimum turistů.

Zájezd za přírodou severního Vietnamu a okolí s českým průvodcem na jaře 2019

KLENOT SEVERNÍHO VIETNAMU – PROVINCIE HA GIANG

Provincie Ha Giang je nejsevernějším bodem Vietnamu, ležící přímo na hranicích s Čínou. Pro návštěvu této oblasti potřebujete speciální povolení, které si ale snadno zařídíte v Hanoji nebo přímo na místě na policejní stanici.

Ve Vietnamu není jiné takové místo – ocitnete se v nejchudší a nejméně rozvinuté části země, která je domovem mnoha etnických minorit.

sapa

I obyčejná motorka, kterých je v zemi zhruba tolik, co obyvatel, je zde luxusní a nedostatkové zboží. Místní chodí kilometry pěšky, oblečeni do tradičních barevných krojů. Ha Giang je místem naprosto panenské přírodní krásy ve své nejčistší podobě. Pokud se rozhodnete do Ha Giang vypravit a budete chtít i trekovat po horách, je důležité si najmout místního znalého průvodce!

Zájezd do provincie Ha Giang a hory severu Vietnamu, od 5 980 CZK

CK Go2 se dlouhodobě specializuje na zájezdy do Vietnamu, nabízíme místní česky hovořící průvodci, autentické zážitky a kvalitní program za dobrou cenu.

Potřebujete poradit s dovolenou do Vietnamu? Ozvěte se Aleně Lundové na + 420 228 226 807 / vietnam@ckgo2.cz

Víte, co se Vám bude na cestě do Vietnamu hodit? Náš Průvodce po Vietnamu. Stáhnout si ho můžete naprosto zdarma.

Leave a Reply