První část doporučení, které plavby ve Vietnamu zvolit a které vynechat, jsme zaměřili mimo jiné na dominantu severního Vietnamu – zátoku Halong. Jižní Vietnam má také svůj skvost, který nepoznáte jinak, než na lodi. Je to úrodná delta Mekongu a v této části probereme možnosti plaveb nejen na Mekong, ale také k válečným tunelům Cu Chi nebo po Voňavé řece v Hue.

Život v deltě Mekongu – jak na autentický zážitek?

Plovoucí trhy na Mekongu jsou jedním ze symbolů Vietnamu. Musíte za nimi ale až do Can Tho, během jednodenního výletu do městeček poblíž Saigonu trhy totiž nespatříte. Dvoudenní výlet na Mekong zaručí, že tuto mizející tradici uvidíte na vlastní oči. Trhy začínají opravdu časně ráno a to, s čím každá loď obchoduje, poznáte podle zboží napíchnutého na kůlu na přídi lodi.

selling-1228097

Zní to jako zajímavý zážitek? Pobyt přes noc si zpestřete také návštěvou večerního trhu v Can Tho, kde můžete ochutnat pouliční delikatesy.

Nejlepší servis? Luxusní plavba po Mekongu

Jednou z nejlepších možností, jak opravdu poznat život na deltě, je dvoudenní plavba Bassac.

shutterstock_1128287237

Lodě se vůbec nepodobají typickým turistickým plavidlům, která nevplouvají do odlehlejších částí delty. Na plavbě Bassac vás čeká nejen nadstandardní servis, výtečné jídlo a prostor pro relax, ale také kajaky, díky kterým navštívíte úzké kanály delty. Návštěva trhů v Can Tho je samozřejmostí, na plavbu můžete navázat také návštěvou vietnamského tropického ostrova s nádhernými plážemi Phu Quoc, doporučujeme například butikový hotel Cassia Cottage.

Plavba po Mekongu, návštěva plovoucích trhů, cena od 4 680 CZK

Luxusní dovolená ve Vietnamu, cena od 49 980 CZK

Památka na válku – lodí k tunelům Cu Chi

Pokud chcete více porozumět historii Vietnamu, válka je bohužel její nedílnou součástí. Demonstrací vietnamské odhodlanosti jsou tunely Cu Chi, desítky kilometrů dlouhá, spletitá podzemní síť. Využívali je vojáci Vietcongu k úkrytu i jako způsob, jak se přiblížit k nepříteli. Výlety k tunelům nabízí mnoho společností, některé autobusem, jiné doporučí speedobat. Ačkoliv je to oblíbený způsob, jak se k tunelům dostat ještě před hlavním náporem turistů přijíždějících autobusy, příliš autentický zážitek nečekejte. Ten si užijete, pokud zvolíte místní hromadnou dopravu. I když cesta trvá o něco déle, než turistické autobusy nebo loď, o něco lépe vám pomůže poznat každodenní život ve Vietnamu. Samozřejmě čím dříve vyrazíte, tím větší šanci máte dorazit k tunelům před ostatními návštěvníky.

Past v císařském městě – Voňavá řeka v Hue

shutterstock_576106168

Hue, bývalé císařské město, bohužel ztratilo velkou část svého půvabu během války, jednodenní návštěva města bude tedy určitě dostačující. Místní podnikavci vám budou nabízet plavby po Voňavé řece. Ačkoliv původ názvu je poetický – dala jí jméno vůně květů, které do vody padají na podzim z okolních stromů, plavby nejsou bohužel ničím jiným, než pastí na peněženky turistů. Svůj čas raději věnujte návštěvě komplexů císařských hrobek v okolí města. Pokud se pro plavbu nakonec rozhodnete, ověřte si recenze na internetu a buďte připravení smlouvat o ceně – nabídky se mohou velmi lišit.

Plánujete cestu do Vietnamu? Inspiraci můžete najít v na webu CK Go2 se širokým výběrem zájezdů do Vietnamu.

Potřebujete poradit s dovolenou do Vietnamu? Ozvěte se Aleně Lundové na + 420 228 226 807 / vietnam@ckgo2.cz

Víte, co se Vám bude na cestě do Vietnamu hodit? Náš Průvodce po Vietnamu. Stáhnout si ho můžete naprosto zdarma.

Leave a Reply