Oheň a voda. Černá a bílá. Možná i vás při návštěvě Santiaga de Chile budou napadat samé protiklady. Město, které vás překvapí svou různorodostí, multikulturou a pestrostí. V jedné části města vyzařuje prosperita, bohatství a luxus. Ve druhé najdete chudobu, kriminalitu a špínu. Jakoby ho někdo rozdělil pomyslnou čarou na dvě části. A právě to dělá toto město vyjímečné. Santiago je rozděleno na několik částí tzv. “barrios”, ve kterých si najde každý to své. Někteří zvládají projít Santiago za den, ale pokud si chcete město a jeho čtvrtě pořádně užít, vyhraďte si alespoň dva dny. Budete mít čas ochutnat chilské jídlo, zajít do jednoho z muzeí, odpočinout si v parku nebo si i zaplavat. Čtvrtě jsou od sebe vzdáleny, co by kamenem dohodil, a proto se nebojte vyrazit pěšky. Zpestřit si můžete procházku půjčením kola nebo koloběžky. 

A jaké barrios navštívit?

  1. La Providencia

Bezpečná čtvrť La Providencia je skvělým místem pro začátek objevování města. Můžete se vyvézt na nejvyšší mrakodrap Jižní Ameriky Gran Torre Santiago nebo si zajít do některé z moderních restaurací či kaváren. Na náměstí Plaza Italia si možná budete opravdu připadat trochu jako v Itálii. Místní si zde s oblibou vychutnávají na stojáka výbornou kávu. Můžete prošmejdit řadu butiků, obchodů se suvenýry nebo navštívit dobrá anglická knihkupectví. Ze čtvrti La Providencia vede lanovka do parku Metropolitano, který v sobě ukrývá příjemná místa k odpočinku a jeden z nejznámějších kopců Cerro San Cristóbal. Pokud máte rádi vodu, vezměte si plavky a zajděte na bazén, ze kterého je krásný výhled na celé město i okolní Andy. 

Pohled na nejvyšší budovu Jižní Ameriky – Gran Torre Santiago

2. Barrio Italia

V Barrio Italia se budete cítit jako na promenádě v Chorvatsku. Projděte si nejrušnější ulici a zastavte se v některým z malých obchodů se suvenýry. Najdete zde vyhlášené bary a restaurace, které doslova svádí k návštěvě. Pro večer s hudbou si zajděte do The Jazz Corner, na výbornou kávu a dezert do Cafeterií Teresita.

TIP: Vydejte se na zájezd do Peru v kombinaci s dalšími zeměmi Jižní Ameriky. Uvidíme na vlastní oči krásy Jižní Ameriky v doprovodu českého průvodce. 

Potřebujete poradit s dovolenou do Latinské Ameriky? Ozvěte se Petře Silva Monreal na + 420 216 216 439 / mexiko@ckgo2.cz

3. Barrio Lastarria

V této čtvrti si nelze nevšimnout kopce Santa Lucia Hill, ze kterého je výhled na město. Pro milovníky pouličních marketů doporučujeme zajít na trh Feria de Santa Lucia, který je plný ručně vyráběných suvenýrů od místních. Ze čtvrti to není daleko k odpočinku v parku Forestal nebo Bustamente. 

Trh Feria de Santa Lucia

4. Barrio Historico

Milovníci historie a muzeí by neměli vynechat Barrio Historico. Hlavní lákadlem je prezidentský palác La Moneda a náměstí La Plaza Arma. Na náměstí je dost rušno. Pouliční prodejci vám budou nabízet čerstvé ovoce nebo doma připravené hamburgery. Najdete tu také národní historické muzeum, starou chilskou poštu nebo kostel Iglesia de Santo Domingo. Hned za ní se ukrývá Mercado Central. Nejznámější trh v Santiagu, který je plný čerstvých ryb a mořských plodů. Uprostřed trhu najdete malé restaurace, které nabízí výborná jídla za skvělé ceny. 

Prezidentský palác La Moneda

5. Barrio Bellavista

Čtvrť Bellavista je živá a barevná. Pouliční umění je vidět na každém rohu. Teprve tady budete mít ten pravý pocit, že jste v Chile a v Jižní Americe. Není divu, že se zde nachází jeden z domů známého spisovatele Pabla Nerudy. Skvělé místo pro noční život plné diskoték a barů. Nebylo by to Santiago, kdyby zde chyběl trh. Patio Bellavista je určeno spíše turistům. Můžete si zde koupit kvalitní šperky, oblečení nebo si zajít přes ulici na starý bohémský market s ručně vyráběnými suvenýry. 

Pouliční umění v Barrio Bellavista

6. Barrio Patronato

Známý trh La Vega Central najdete ve čtvrti Patronato. Pokud se chcete vyhnout davu lidí, naplánujte si výlet na pracovní dny. V opačném případě vás zde budou čekat místní lidé, kteří si přišli pro svůj týdenní nákup. A proč? Potraviny  jsou zde od místních farmářů. Oproti supermarketu jsou kvalitnější a hlavně levnější. Najdete tu velký výběr ovoce i zeleniny, sýrů a jogurtů, ale i masa. 


Plánujete cestu do Jižní Ameriky? Pak byste si neměli nechat ujít druhé největší město v Peru, Arequipa. Více o tomto klenotu Latinské Ameriky se dočtete ve článku Peruánská Arequipa – kde se historie potkává s kulturou jídla.

Leave a Reply