Inspirujte se již nyní na další cesty? Pojeďte na dovolenou netradičně po stopách filmových lokací. Přinášíme 5 filmových tipů, kam se můžete podívat. Přitom jsme pro vás připravili test, jak jste zdatní ve filmových lokacích.

1. Ztraceno v překladu 

Jako první tip vás máme umělecký film od Sofie Coppoly, Ztraceno v překladu. Scarlet Johansson a Bill Murray se setkávají jako dva cizinci v anonymní metropoli. Oba se cítí v neznámém prostředí osamělí, ztracení, nerozumí jazyku ani kultuře. Oba mají spoustu volného času a navíc trpí nespavostí. Začnou spolu trávit svoje volné chvíle a snaží se překlenout osamění v cizím prostředí.

💡 Otázka pro vás: Víte o jakou metropoli se jedná?💡

2. Jíst, meditovat, milovat 

Dvojka je příjemná oddechovka film Jíst, meditovat, milovat. Poté, co se Julii Roberts po rozvodu převrátí svět vzhůru nohama, rozhodne se radikálně změnit svůj život. Vydává se na cestu do tří zemí, ve kterých se postupně učí užívat si života a nacházet rovnováhu.

💡 Víte, které 3 země Julia Roberts během svých cest navštíví? 💡

3. Darjeeling 

Filmem do nepohody je roztomilý Darjeeling s ručením omezeným od filmového mága Wese Andersona. Film je ztřeštěnou komedií o dobrodružném výletu tří bratrů Jacka, Petera a Francise. Právě Francis celý výlet pro bratry připravil a naplánoval. Na cestě zažijí plno peripetií s překvapivým koncem. Film vás přenese do nádherné přírody Darjeelingu a procestujete jej stylově ve vlakovém kupé. Což je typický dopravní prostředek v této oblasti.

💡 Otázka pro vás: Víte v jaké zemi se město Darjeeling nachází?💡

4.  Kong 

Tento film ve vás rozproudí krev a zažijete velké dobrodružství. Vydejte se hledat tajemného Konga na Ostrov lebek. Strhující film Kong: Ostrov lebek, vypráví o nesourodém týmu badatelů, vojáků a dobrodruhů vydávající se na neprobádaný a nebezpečný ostrov v Pacifiku. Odříznuti od všeho, vstupují na ostrov mohutného Konga. Brzy se jejich cesta do ráje změní na boj o přežití. 

💡 Otázka pro vás: Ve kterém státě se Kong natáčel? Dokážete pojmenovat i daní místo? 💡

5. Vzpomínky na Afriku

Jako poslední pro vás máme naši srdcovku a klasiku Vzpomínky na Afriku s božskou Meryl Streep.

Vzpomínky na Afriku je oscarový film a patří mezi největší romantické filmy všech dob. Vypráví poutavý pravdivý příběh ženy obdivuhodné vůle Meryl Streep, která řídí kolem roku 1914 kávovou plantáž v Africe. Postupně začne zcela propadat kráse této exotické země, místních lidí a tajemného bílého lovce Roberta Redforda.  

💡 Otázka pro vás: Ve kterém africkém státě se film odehrává? 💡

Potřebujete poradit s dovolenou do Afriky? Ozvěte se Míši Hanušové na +420 216 216 438 / tanzanie@ckgo2.cz


Správné odpovědi:

  1. Tokio
  2. Itálie, Indie, Bali
  3. Indie
  4. Vietnam, Ha Long Bay
  5. Kenya

Leave a Reply